Halduspaketid – Management Packs

image    Kes on varem juurutanud ja kasutanud MS System Center Operations Manageri ( ükskõik kas MOM 2000/2005 või SCOM 2007/R2) teab, et väga palju funktsionaalsust tuleb tegelikult halduspakettidega (Viitame neile edasipidi inglisekeelse lühendiga MP). Värskelt installeeritud OM on nagu keskkond, mida Sa hakkad vastvalt oma keskkonnale ja vajadusetele MP’dega täiendama. Aga STOP!

Alljärgnevalt mõned soovitused MP’de rägastikus toimetulekuks:

  1. Enamuse MS toodete jaoks on olemas MS poolt toodetud MP’d.
  2. Paljude 3’nda partei firmade toodete jaoks on olemas kas nende endi, kogukonna või mõne haldustarkvara tootva firma (Quest näiteks) poolt tehtud tasuta või tasuline MP.
  3. Idee järgi peaks MP’sid leidma MS Pinpoint nimelisest veebikataloogist, kuid mõnevõrra mugavam on vana (küll aeguva infoga) SCOM kataloog. Või kasuta lihtsalt veebiotsingut.
  4. Jälgi Twitteri kanalit #MPReleases , uuematest MP’dest lubati seal maha hõigata.
  5. Veendu, et soovitud MP sobib kokku Sinu OM ja toote versiooniga.
  6. Loe läbi MP’ga kaasasolev dokumentatsioon ja talita ennetavalt nõuete järgi. Selleks laadi alla terve MP tootja lehelt. OM konsoolist Add from Catalog POLE alati hea lahendus. Sel juhul laaditakse ainult MP failid ja dokumentatsiooni Sa EI saa.
  7. Tee alati iga paigaldatud MP jaoks alistuspakett (Override Pack). Sellega saad oma kohandused sinna salvestada. Ära salvesta kohandusi Default Management Pack’i.
  8. Mõistlik on MP importida arenduskeskkonnas, teha ja häälestada alistuspakett sobivaks, eksportida alistuspakett ja importida siis mõlemid tootmiskeskkonda.
  9. Pitseeritud (Sealed) MP’d on staatilised, kõik Sinu tehtud kohandused ja teadmusbaas salvestatakse pitseerimata (Unsealed) MP’desse. Oluline on neist varukoopiaid teha.
Advertisements