PowerShell massidesse – kuid kas sest alati kasu on.

Powershell on pagana mõnus, efektiivne ja “cool” vahend  tegemaks enda elu lihtsustavaid skriptikesi. Mõnikord on teatud operatsiooni võimalik teha ainult PS abil. GUI’s lihtsalt pole sellist käsku või valikut. (Siin võib näiteks tuua terve hunniku Exchange ja System Center Virtual Machine Manageri tegevusi).

PowerShell 1.0 “ilmus” Teie masinatesse Windows Update kaudu. Windows 2008 peal oli ta juba kaasas.

Powershell 2.0 tuli koos Windows 2008 R2/Windows 7’ga ja on märgatavalt täiustatud. PowerShell 2.0 saab käima ajada ka vanematel platvormidel (XP, 2003, 2008, Vista). Seda uuendusena välja ei pakuta ja sikutama pead Sa ta http://support.microsoft.com/kb/968930 lehelt. Lisatingimustena on vaja .NET 2.0 SP1 (PS jaoks) ja .NET 3.0 kui soovid PowerShell ISE’t kasutada.

Siinjuures tuleb märkida, et kui varem oli paigaldatud PS 1.0 siis seda justkui ei puututa, kuid tegelikult käivitatakse alati siiski 2.0 versioon. Powersheli versiooni saad kontrollida Get-Host käsuga.

image

Lisaks tuleb tähelepanu pöörata asjaolule, et kuigi sellisel moel on võimalik endale uus “mootor” saada, ei pruugi kõiki objekte ja klasse vanemate OS versioonide peal lihtsalt olemas olla. Seega ei pruugi OS spetsiifilisi objekte kasutav skript mõnes teises masinas üldse töötada. Näitena võib tuua Windows managemendi nimeruumid. Rääkimata rakendustest, mis lisavad oma Cmdlets’e, pakkujaid (provider), lisandmooduleid (snap-in).

Keywords: Powershell, Windows 2003

Advertisements

2 thoughts on “PowerShell massidesse – kuid kas sest alati kasu on.

Kommenteerimine on suletud.