Ettevalmistusi.

imageSuur suvi on peagi käes ja paras aeg tegeleda infrastruktuuris korra loomisega. Eriti selle osaga, mis puudutab SCOM’i.

Uue versiooni arendusel on tehtud palju (võimalik et kõik?) selleks, et kasutussevõttmine oleks võimalikult muretu ja lihtne. Ehk nagu moodne on öelda – kaitseme ja säilitame teie investeeringuid.

Ehk siis – teatud eeltingimusi täites on täiesti võimalik olemasolev süsteem tööle jätta ja kohapealne uuendus teha. Ühtlasi minimeerides sellega katkestused monitooringu süsteemis. Või kui parasjagu pooleli SCOM 2007 R2 juurutamine, siis võiks võimaluse korral juhinduda loetletud nõuetest, tuleb uuendus hiljem kergemini kätte.

Selleks on vaja täita alljärgnevad tingimused.

  1. MS,RMS,GTW peavad olema Windows 2008 R2 operatsioonisüsteemiga. Kuna W2K8 R2 on ainult 64 bitisena saadaval, siis võib tekkida olukord, kus pead oma MS’id uuesti installeerima.
  2. Andmebaas (nii põhibaas kui DW) peavad olema MS SQL 2008 SP2 või uuem (sobib ka SQL 2008 R2). Kui siin on erinevusi, siis oleks mõistlik baas ennetavalt ära liigutada. SQL 2008 ‘ga probleeme pole. SQL 2008 R2  tugi tuli hiljem ja RTM’I install sinna peale nii kergesti ei õnnestu. Õnneks on selle kohta KB’d olemas (http://support.microsoft.com/kb/2425714  ja http://support.microsoft.com/kb/2449679 )
  3. Masinates peab olema .NET 4.0 – no siin ei tohiks probleeme tekkida. Võib-olla ainult niipalju, et see komponent  tahab mingil seletamatul põhjusel (isegi ainult run-time installerimisel) 64-bit platvormil umbes 2 GB kettapinda.
  4. Topoloogia muudatusest tingituna (pole enam RMS’i) – võiks kõik MS’id olla ühes, hästi ühendatud saidis. Kuna MS’id jagavad omavahel rolle dünaamilisel siis armastavad nad nüüd kõvasti lobiseda.
  5. Kui Sinu RMS on kuidagi moodi klasterdatud (või plaanid seda teha) siis võimalusel korral eemalda klaster (või ära plaani seda). Kui RMS’I kõrge käidaldavus on kuni uuenduseni siiski soovitav, siis võib klastri funktsiooni eemaldada ka vahetult ennem RMS versiooni uuendust.
  6. Võimaluse korral planeeri topoloogia ja võrgu juurdepääsud nii, et oleks võimalik agentide push-install. Kui agendid on push installi abil paigaldatud, siis hiljem toimub nende uuendus suhteliselt lihtsalt. Kui agendid on käsitsi (või muul moel lokaalselt) installeeritud, siis nii tuleb ka neid uuendada….

Võimalik, et midagi veel muutub , sest tegu nagu ikka beta versiooni infoga.

Keywords: SCOM 2012 upgrade prerequisites

Advertisements