Application error DC logis.

Mingi hetk hakkas üks domeenkontroller väga tihedalt kirjutama Application logisse veateateid numbriga 1000 – Application Error.

image

Kõikide vigade puhul tekitatakse ka Windows Error Reporting andmekogum ja saadetakse see kenasti kogumisserverisse ära.

Sündmuste sisu  sama ja pikemalt valgust põhjusele ei anna.

image

Käsitisi käivitatud vbs’id töötavad nagu peab. Midagi teadlikult muudetud süsteemis pole ja teistes DC’des mis on täpselt sama konfiga  viga ei esine.

Sellise sagedusega kutsub cscripti seal masinas välja SCOM Agent ja täidetakse erinevaid monitooringu ülesandeid.

Kaevates natuke WER tõmmisfailides võis näha milliste vbs skriptide jooksutamisel viga tekib. Samad skriptid jällegi käsitsi käivitades töötavad kenasti.

Ühe võimalusena kahtlustasin agendi Healt State kaustade riknemist – seda võib mõnikord ette tulla. Lahendus on lihtne – seiska System Center Management teenus, kustuta (või nimeta ümber ) C:\Program Files\System Center Operations Manager 2007\Health Service State ja stardi teenus uuesti. Vajalikud kaustad tekitatakse, uuesti laetakse  halduspaketid ja alustatakse tühja baasiga.

Paraku see ei aidanud.

Edasine tuulamine debugeriga  tõmmisfailides midagi peale teadmise, et toimub STACK_OVERFLOW Scripting hostis targemaks ei teinud.

PIkapeale tekis tunne et agendi endaga on midagi laht, kuigi andmed tulid ja kõik nagu töötas.  Agendile uninstall. Install ja voilaa- ei mingeid vigu enam. Nüüd tuleks veel silmapeal hoida et korduma ei hakkaks.

Case unexplained- resolved, but not explained.

 

Igasuguste DMP failide lugemiseks on väga hea vahend Debuging Tool’ komplekti kuuluv WinDbg. Selle kasutamisest on nii Technetis ( a la http://support.microsoft.com/kb/315263)  kui mujal päris palju häid juhendeid. Väga põhjalikult , kuid arusaadavalt ja mõnusate näidetega tutvustab igasuguseid debugimisvahendeid ja abiriistu oma blogis Mark – http://blogs.technet.com/b/markrussinovich/

 

Keywords: Appcrash, SCOM 2007,  Windows 2008 DC, Event 1000, cscript.exe, ntdll.dll

Advertisements