Halduspakettide eemaldamine

Mõnikord võib tekkida vajadus SCOM’ist halduspakette eemaldada.

Võib-olla soovid eemaldada kas mõnda enda poolt tehtud override-paketti  või otsustad süsteemist eemaldada mõne sellise teenuse  MP mida enam pole. Näiteks uuendad oma infrastruktuuri ja eemaldada Windows 2000 serverid.

Halduspaketide eemaldamine on reeglina lihtne ja ohutu tegevus, paraku esinevad siin mõned agad ja soovitused.

Esmalt tuleks eemaldada kõik enda loodud monitorid, reeglid, taskid, DA’d  jne mis  seda MP’d kasutavad.

Seejärel Managemt Packs – paremklik eemaldamisele kuuluval paketil, Delete ja kui kõik läheb hästi …

image

Võib juhtuda hoopis, et mingi MP on sõltuv eemaldatavalt paketist. (Meenuta -  keerukamad MP’d sõltuvad sageli üldistemast, discovery või  library tüüpi pakettidest).  Pole probleemi – sel juhul tuleb lihtsalt õiges järjekorras MP’sid eemaldada.

Ebamugavamaks läheb juhul kui kustutamissoovi peale tuleb näiteaks taoline teavitus:

image

 

Siin on näha, et MP’st sõltuvad mõned override MP ja Default MP.

Kuna me loobume sellest MPst siis võime rahuga loobuda (st esmalt kustutada vastavad override MP’d). Kahjuks on sõltuvuse külge saanud ka Default MP.

SCOM 2007 R2 ( ja eelnevate versioonide) viga on selles, et misiganes reeglite muudatused kirjutatakse vaikimisi Default MP’sse. Tavaliselt võimaldatakse muutjal küll valida millisesse MP’sse kirjutada, kuid on palju situatsioone, kus seda isegi ei küsita.

Default MP kustutamine on VÄGA-VÄGA halb idee ja lõppeb SCOM’I funktsionaalsuse tõsiste häiretega.

Kuidas siis toimetada ?

Esmalt on Sul vajalik mingisugune XML faile normaalselt kuvav redaktor, a la Microsoft XML Notepad (http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=7973) või kasvõi tavaline Notepad (mille kasutamisel tuleks omajagu hoolikas olla et XML fail vigaseks ei muutuks).

Ekspordi MP – mille tulemusel kirjutatakse XML formaadis kogu MP sisu faili. Tee sellest tagavarakoopia  ja ava redaktoris. Otsi ja kustuta kõik viited (põhiliselt Reference, mõnikord ka Rules, Overrides) kustutamisele minevale halduspaketile. Impordi MP uuesti. Kustuta paket mida ennem ei saanud kustutada.

Lahendatud.

 

Kui olete kõvasti kompanii teadmusbaasi kirjutanud, siis selle salvestamisel on jällegi variandid, kas Default MP, eraldi KB MP või mingi override. Nii et soovitan  KB kirjutada produkti override paketti. Üldse on kasulik iga imporditud MP kohta kohe alguses teha vastav override MP ja hiljem seda kohandamiseks kasutada.

 

100%liselt  MP’de XML’I kallal käimist välistada ei õnnestu. Nagu öeldud on situatsioonid, millal muudatus salvestatakse valikuta Default MP’sse. Samuti kirjutakse Default MP’I mõnikord sisse viited baastaseme (Library, Discovery) MP’dele.

 

keywords: removing management pack, Scom 2007 R2, edit MP, Default MP

Advertisements

One thought on “Halduspakettide eemaldamine

Kommenteerimine on suletud.