SCOM 2007 R2 > SCOM 2012 Upgrade (sile nagu siid …)

 

Sellega on selline tore lugu, et kui hästi läheb, siis on võimalik täiesti inplace upgrade ja teoorias peaks kõik, mis Sul ennem oli paika sätitud ka tööle jääma (mõned eriti halvad MP’d välja arvatud).

Reaalelus on upgrade sageli keerukam ja ohtlikum, kui uue lahendus (kõrvale) püstipanek  ja  (andme/konfi ) migreerimine. Nii et eks siin ole igaühel endale näkku vaatamise hetk. KAs on lihtsam uus install teha või proovida upgrade huvitavat teed käia.

Allpool mõned soovitused ( ja kohtumised ) 2007 R2 > 2012 upgrade käigust.

1. Hoolitse et olemasolev infra (ja SCOM serverid ) vastaks eelnõuetele. On väga kasulik, kui Su agendid oleks “Push” installiga levitatud. Mõned eeltingimused on lahendatavad ka Installinõustaja abil, kuid see võib takistuseks saada kui serveril pole näiteks Interneti võimalust.

2. Loe ja tööta läbi MS ametlik juhend uuendamise kohta – http://technet.microsoft.com/en-us/library/hh205974.aspx

3. Loe läbi näiteks Marnix Wolf’I kogemused reaal-elust alustades siit : http://thoughtsonopsmgr.blogspot.com/2012/04/migrating-from-scom-r2-cu5-to-om12-part.html

4. Varu endale vajalikud kontoandmed.

5. BACKUP, BACKUP ja veelkord BACKUP. Recovery keyst, SQL baasidest, ja serveritest.  See päästab Su naha. Samuti hoia käepärast SQL adminni või tea kuidas baase taastada. Kui on võimalik siis vahetult ennem upgrade protsessi algust tee serverist snapshot, seda on võimalik väga kiiresti tagasi kerida.

Näiteks ühel korral pani intalleri protsess RMS’I peal lihtsalt heast tahtest pange. Tekis olukord, kus  2012 ei olnud veel installeeritud ja 2007 ei olenud enam installeeritud – uuesti alustamine arvas et proovime nüüd tühjalt lehelt.  (Sarnane olukord tekib üldiselt igal fataalsel installtsiooni tõrkel)

image

6. Installeerimise ajal varu serverisse miski logifaile inteligentselt näitav utikas. Näiteks SCCM 2012 trace on väga hea – toimub automaatne uuendus ja teatud võtmesõnu sisaldavad read värvitakse kohe kenasti kollaseks või punaseks. Võta vaatluse alla kaust C:\Users\installiv kasutaja\AppData\Local\SCOM\LOGS ja eriti OpsMgrSetupWizard.log. Päris isga errori peale südamerabandust saada pole mõtete ( näiteks kui avastatakse, et sul siiski oli veel mõni agent, mis polnud uuendatud või kui OMSDK teenus MS’ide peal veel ei käi ).

7. Kui upgrade siiski nässu läheb siis, tuleks kõikides SCOM serverites teenused seisma panna, baasid taastada ja siis katki läinud MS taastada. Peal taastamist veendu, et upgarde eelne seis töötab ( ehk SCOM 2007 ) töötab. A la värsked alerdid saabuvad ja neid on võimalik töödelda.

 

Keywords: SCOM 2007 R2 upgrade, upgrade hints

Advertisements

One thought on “SCOM 2007 R2 > SCOM 2012 Upgrade (sile nagu siid …)

  1. ärme unustame 2012 upgrade MP’d, mis juhendab mida ning mis järjekorras on vaja uuendada ning mis vastab või ei vasta “upgrade” nõuetele

Kommenteerimine on suletud.