OM klient Windows Server 2012’le.

image

 

 

Esimeste Windows Server 2012 installatsioonidega on ikka natuke katsetamist ja nuputamist. Lisaks muutunud kasutajainterfeisile ( love or hate it ) on muutunud ka mõned käitumisnüansid.

 

 

SCOM 2012 kliendina (agendi poolt monitooritud süsteemina) pole Windows 8 pesakond veel ametlikult toetatud. Vastav tugi peaks tulema koos SP1’ga.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/hh205990.aspx#BKMK_RBF_WindowsAgents

Kui aga siiski  on soov hetkel oma esimesi W12 serverid kuidagi jälgida ja eksperimenteerida siis agendis installeerimisel võivad kerkida järgmised vead.

1- Windowsi tulemüür – luba (aktiveeri) kliendis File & Print sharing, Remote Administration  ja WMI reeglid oma OM serverite suunast. Loomulikult peab lahti olema TCP 5723 MS suunas.

2 – UAC – reeglina ei tohiks segada. Jäta nii nagu on.

3 – Error code 80070643 Agent Management Task aknas. Fatal error during  installation. See on juba tsipa huvitavam ja ootamatum viga. Viidatud logifailid ei räägi midagi tarka vaid vihjavad veale 1603 (mis on samuti suhtelislt üldine veakood). Serveri (kuhu agenti lükatakse) Application Logis on juba huvitavam teade.

 

Error 25211. Failed to install performance counters.. 
Error Code –2147024809 (The parameter is incorrect).

 

Paraku on tegemist täiesti eksitava teatega ja probleemist möödasaamiseks tuleb hoopis lisada .NET 3.5 tugi. Pärast seda saab agenti probleemideta installerida. (.NET 3.5 lisamine võib olla vajalik ka teiste rakenduste kasutamiseks). Loodetavasti saab SP1 agent hakkama ainult .NET4’ga, kuid seda veel ei tea.

Ja jätkuvalt tuletan meeled, et igal juhul soovitan agentide installeerimiseks kasutada “Push install” meetodit. Kõik tulevikus tehtavad muudatused on kordades lihtsamad.

 

 

Keywords: SCOM 2012 Agent install failed error 80070643

 

Advertisements

3 thoughts on “OM klient Windows Server 2012’le.

  1. Mina soovitan agendid paigaldada SCCM’ga või lisada agendid juba eelnevalt serveri windowsi “template” sisse. Kõik nn “käsiinstall” aganedid on imelihtne muuta tagasi “juhitavateks” lihtsa SQL query’ga.
    Query võimalik lisada SQL agendi tööna, automatiseerida käivitamise, ntx iga öö.

Kommenteerimine on suletud.