Häda SCCM Hierarchy manager’iga.

Ühel hetkel hakkas SCCM 2012 hierarhia vigasid peksma ja nimelt Hierarchy manager. SCCM’i enda logid oli ebameeldivalt punased ja loomulikult tõstis SCOM ka kisa.

Egas midagi vaatme, kus pahalased peidavad.

Avame Component Status> SMS_HIERARHY_MANAGER komponenid logi.

image

Tjah,

Microsoft SQL Server reported SQL message 15410, severity 11: [42000][15410][Microsoft][SQL Server Native Client 11.0][SQL Server]User or role 'DOMAIN\user' does not exist in this database. : sp_addrolemember
Microsoft SQL Server reported SQL message 266, severity 16: [25000][266][Microsoft][SQL Server Native Client 11.0][SQL Server]Transaction count after EXECUTE indicates a mismatching number of BEGIN and COMMIT statements. Previous count = 1, current count = 0. : sp_addrolemember

 

selge.

Antud konto omanik oli inimene, kes kunagi SCCM 2012 hierarhi installis. Erinevatel põhjustel tuli tema  konto nimi (sAMAccountname) ümber nimetada ja õigused igal pool ümber mängida. Ja nüüd ei suudetud uue nimega kontoga vajalikke toimingud sooritada.

SCCM isseneset sai suurepäraselt hakkama, välja arvatud siis hädaldamine hierarhia halduris.

SCCMi konfiguratsioonis ringi tuhlates kusagil vana nimega kontot näha polnud, sestap sai hakatud kahtlustama SQL poolset pidurdust.

Ja tõsi – SQL serveris oli olemas veel vana kontonimega Login, mida mingi trikiga kustutada ei õnnestunud. Küll olid selle Loginil küljes baasid, rollid ja õigused (millede täpsemaid kohti ei viidatud). Baasid ja roolid saab eemaldada lihtsalt, kuid kustutamisblokk jääb ikka. Hmm.

Veel portsuke päringuid SQl suunas ja ilmneb, et vastaval login on SQL’i loodud  “ConfigMgrEndpoint”  omanik ja autoriseerija. Nojah, kuigi SQL dokumentatsioon ütleb et endpointi autoriseerimist ei saa muuta (muuta saab vaid kustutades ja uuesti luues) õnnestus.

select * from sys.endpoints

alter authorization
on endpoint::ConfigMgrEndpoint
to [sa]
Pärast seda saab vale logini kustutada.
Kui nüüd SCCM HIERARCHY komponenti restartida on viga kadunud.
 
Halbu järelmõjusid pole täheldatud.
 
Keywords: HIERARHY MANAGER, error, SQL,
 
Advertisements