Kas 2012 (ja R2) hakkab rohkem valmis saama?

 

1401_admt1_png-550x0       See võib esmapilgul tunduda kohatu küsimusena, sest esimese GA’st möödub sügisel kaks aastat ja R2 on tsipake üle aasta noorem. Aga jah, kui Sinu infra on lihtne ja Sul pole tekkinud aastatega mingit kentsakat taaka vajadustest ja seostest teiste tarkvaratoodetega siis ei ole üldiselt probleeme juba esimesel päeval. Ainuke probleem võib-olla internetis leiduva dokumentatsioni ja teadmuste vähesuses. Sest, üldiselt on tehtud head tööd ta töötab.

Paraku võib-olla suuremate organisatsioonide juures vaja kasutada mingeid erifunktsionaalsusi või tööriistu, mis on disainitud eelmiste põlvkondade jaoks ja mis lihtsalt keelduvad uuel versioonil töötmast.  Üheks selliseks oli ADMT ( ehk Active Directory Migration Toolkit). ADMT on mõeldud AD objektide liigutamiseks metsade/domeenide vahel. Kõige lihtsam näide – Sinu töötaja Brasiiliast kolib Itaaliasse ja vaja liigutada tema kasutaja ja arvutiobjekt, nii et õigused ja ajalugu paika jääks. Või on vaja liita uus värskelt ostetud organistatsioon korporatsiooni AD’ga.

ADMT eelmine versioon töötas suurepäraselt senikaua, kuni domeen polnud uuendatud 2012 tasemele. Oli olemas ka hullumeelne variant migreerimise ajaks lisada 2008 Server ja domeeni taset PS abil madalamaks kruttida. See võib olla OK ühekordse migratsiooni puhul, aga igapäevaseks või sageli korduvaks tegevuseks see päris OK ei ole.

Nüüd juunis saadi siis valmis uus ADMT versioon (mis tegelikult ikka kannab 3.2 numbrit, kuna funktsionaalsus jäi samaks) mis toetab ka suurema keemiata uusi serveriversioone ja domeenitasemeid. Binaarid on otse loomulikult uued.

Dok – seal – http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=19188

Ja download ise  – http://connect.microsoft.com/site1164/content/content.aspx?ContentID=22983

Advertisements